„NORDKALK“ KALKĖS DIRVOŽEMIUI GERINTI

„Nordkalk“ kalkės dirvožemiui gerinti – tai smulkintas kalkakmenis. Dažniausiai naudojamos kalkinimo priemonės turi kalcio karbonato (CaCO3) arba kalcio ir magnio karbonato CaMg (CO3)2. Jei uolienoje Mg kiekis sudaro 10 % ar daugiau, tai jau yra dolomitas.

Siektina pH vertė – 6,5

Dirvožemiui gerinti skirtomis kalkėmis didinamas dirvos pH, nes rūgštingumas trukdo pasiekti daugelį augalų maisto medžiagų.  Norint užtikrinti gausų ir kokybišką derlių, reikia turėti gerą derlingumo klasę, o tai reiškia, kad rupaus mineralinio dirvožemio ir molingos žemės pH turi siekti 6,5.

Liming Estonia.jpg

Reguliarus kalkinimas

Dirvą rekomenduojama kalkinti maždaug kas penkerius metus, nes ją nuolat rūgština įvairūs veiksniai, tarp jų tręšimas azoto trąšomis ir žemės dirbimas. Tai vadinama palaikomuoju kalkinimu, kuriuo išlaikomas pasiektas pH lygis. Palaikomajam kalkinimui įprastai naudojamos 1-3 tonos vienam hektarui. Norint padidinti rūgštingesnės dirvos, sakykim, kirtimų ar pūdymo pH, paprastai atliekamas bazinis kalkinimas pakeliant pH lygį iki norimos reikšmės. Baziniam kalkinimui naudojamas didesnis kalkių kiekis ir tokiu atveju vienkartinį kalkinimą rekomenduojama atlikti tarp kalkinimo ciklų žemės dirbimo metu, kad kalkės galėtų geriau paveikti dirvožemį. Rekomenduojama didžiausia vienkartinė norma – 5-8 tonos vienam hektarui.

Viljantähkiä

Kada ima veikti dirvožemio gerinimo kalkės?

Su dirvožemiui gerinti skirtomis kalkėmis dirvos pH savo piką pasiekia po 2–3 metų, o kalkių poveikis trunka iki 5–7 metų, priklausomai nuo priemonės kietumo ir smulkumo.

„Nordkalk“ kalkės dirvožemiui gerinti – tai smulkintas kalkakmenis greitai ir tolygiai padidina dirvos pH.

Please contact us for further information

 Artūras  Kiudulas
Artūras Kiudulas
Sales Manager, Latvia & Lithuania
Lithuanian, English, Russian

Leader in Northern Europe

Nordkalk is the leading limestone company in Northern Europe. We deliver essential raw materials to numerous industries, and our solutions contribute to clean air and water as well as productivity of agricultural land.