NORDKALK KAĻĶI AUGSNES UZLABOŠANAI

Nordkalk kaļķi augsnes uzlabošanai ir smalks kalcija pulveris vai magniju saturošs kaļķakmens. Parasti kaļķošanai izmantotās vielas satur kalcija karbonātu jeb kalciju (CaCO3) vai dolomītu CaMg(CO3)2. Dolomītu izmanto, kur akmeņu Mg saturs ir vismaz 10 %.

Mērķa pH ir 6,5

Kaļķošana augsnes uzlabošanas nolūkos paaugstina lauka augsnes pH līmeni, jo skābums traucē dažādu barības vielu uzsūkšanos tajā.  Lai nodrošinātu bagātīgu un kvalitatīvu ražu, vēlamā auglīguma klase ir “laba”, kas atbilst rupju minerālvielu un māla augsnes pH vērtībai 6,5.

Liming Estonia.jpg

Regulāra kaļķošana

Kaļķošanu ieteicams veikt apmēram ik pēc pieciem gadiem, jo daudzi faktori, piemēram, mēslošana ar slāpekli un zemes aršana, pastāvīgi skābina augsni. To sauc par uzturošo kaļķošanu, kuras mērķis ir sasniegtā pH līmeņa uzturēšana. Uzturošās kaļķošanas tipiskais apjoms ir 5-7 t/ha. Ja ir vēlams paaugstināt skāba lauka pH līmeni, parasti veic pamata kaļķošanu, ar kuru pH līmenis sasniedz vēlamo. Pamata kaļķošanai izmanto lielākus apjomus, un parasti būtu ieteicams kaļķošanas gada devu sadalīt vairākās reizēs, lai kaļķis labāk ietekmētu augsni. Ieteicamais maksimālais apjoms vienā reizē ir 10 t/ha.

Viljantähkiä

Cik ātri iedarbojas kaļķis augsnes uzlabošanai?

Parasti, izmantojot augsnes uzlabošanas kaļķi, pH līmenis tiek paaugstināts līdz maksimālajai vērtībai 2-3 nedēļas pēc lietošanas un saglabājas 5-10 gadus atkarībā no produkta cietības un smalkuma.

Nordkalk kaļķi zemes uzlabošanai ir smalks kalcija pulveris vai magniju saturošs kaļķakmens, kas ātri un efektīvi paaugstina lauka pH līmeni. Tie ir piemēroti lauka pH līmeņa paaugstināšanai, un vienlaicīgi darbojas arī kā kalcija un magnija mēslojums.

Please contact us for further information

 Artūras  Kiudulas
Artūras Kiudulas
Sales Manager, Latvia & Lithuania
Lithuanian, English, Russian

Leader in Northern Europe

Nordkalk is the leading limestone company in Northern Europe. We deliver essential raw materials to numerous industries, and our solutions contribute to clean air and water as well as productivity of agricultural land.