KAS PĒC KAĻĶOŠANAS NOTIEK ZEMĒ?

Agrāk tika uzskatīts, ka kaļķis ir slikts mēslojums. Tagad ir zināms, ka mūsdienīgā lauksaimniecībā kaļķis ir nepieciešams augsnes pH līmeņa paaugstināšanai, tādējādi radot labākus apstākļus ražas uzlabošanai. Kaļķojot augsni, veidojas ideāla audzēšanas vide, kurā augi aug un attīstās. Ieguvumus no kaļķošanas var apkopot trīs svarīgākajos punktos.

Rakennekalkitusta

1. LABĀK PIEEJAMAS BARĪBAS VIELAS

Augsnes pH vērtība ir ļoti būtiska un nodrošina augiem spēju izmantot barības vielas. Skābā augsnē barības vielas ir ļoti cieši piesaistītas augsnes daļai, kas augiem nav sasniedzama, un pieaug kaitīgo smago metālu šķīdība. Kaļķošana, veicot auglīguma izpēti, var samazināt augsnes kaitīgo skābumu. Lai nodrošinātu bagātīgu un kvalitatīvu ražu, lauka augsnes pH vērtībai jābūt 6,5 rupjām un minerālu augsnēm un 5,8 — mulčai un kūdrai. Skaitļi atbilst auglības klases līmenim “labs” jeb skaitļi ir “zaļi”.

2. UZLABO MIKROORGANISMU AKTIVITĀTI

Augsta pH vērtība ir priekšnosacījums, lai augsnē kūsātu dzīvība un sliekas un mikroorganismi sadalītu augu paliekas. Mikroorganismu darbība uzlabo zemes struktūru un barības vielu apriti, turklāt augsta pH vērtība novērš daudzas augu slimības.

3. LABĀKA STRUKTŪRA

Augsnes struktūras uzlabošana un labas struktūras saglabāšana rada lielus izaicinājumus lauksaimniecībai, kur kaļķim ir ļoti nozīmīga loma. Labi strukturētai augsnei ir piemērota izmēra poras, kas saknes apgādā ar barības vielām, ūdeni un gaisu. Kaļķošana it īpaši uzlabo mālainas un pļavas augsnes. Labi strukturēta augsne ātrāk nožūst, sniedzot iespēju agrākai sējai un plašākam kultūru diapazonam. Samazinās augsnes vilces pretestība, un tā rezultātā samazinās arī degvielas patēriņš.

Nordkalk liming LV

Please contact us for further information

 Artūras  Kiudulas
Artūras Kiudulas
Sales Manager, Latvia & Lithuania
Lithuanian, English, Russian

Leader in Northern Europe

Nordkalk is the leading limestone company in Northern Europe. We deliver essential raw materials to numerous industries, and our solutions contribute to clean air and water as well as productivity of agricultural land.