Kaļķakmens ir svarīgs izejmateriāls

KAĻĶAKMENS UZ JŪSU BROKASTU GALDA

Kaļķakmens ir daudzpusīgs un bieži vien neaizvietojams izejmateriāls ar daudziem pielietojumiem. Katru dienu mēs visi izmantojam produktus, kurus nevarētu izgatavot bez kaļķakmeņa balstītiem produktiem.

Atspirdzinājumi

Sula un kafija ir pagatavota no augstas kvalitātes dzeramā ūdens, kura apstrādē izmantoti kaļķakmens produkti.

Galda piederumi

Galda piederumi uz jūsu brokastu galda ir izgatavoti no tērauda, un kaļķakmens tiek izmantots vairākos tērauda ražošanas posmos.

Žurnāli

Žurnālu un piena paku ražošanā kaļķakmens tiek izmantots attīrītā veidā kā pildījums pārklāšanas nolūkos. Gandrīz puse no augstas kvalitātes žurnālu papīra pārklājumiem var sastāvēt no minerāliem!

Cukurs

Cukura ražošanā kaļķi izmanto, lai uzsūktu netīrumus. 

Piens

Govij, kura dod pienu jūsu brokastīm, nepieciešams kalcijs, piem., kaulu izturībai un nervu sistēmai. Kalciju iegūst no kaļķa lopbarības, kuru izgatavo no tīra kaļķakmens.

Stikls

Kaļķakmens veido gandrīz vienu trešdaļu no stikla.

Plastmasa

Volastonīts padara plastmasu izturīgāku.

Graudkopība un dārzeņi

Graudkopībai un dārzeņiem nepieciešams kārtīgs kaļķa mēslojums, jo kaļķakmens samazina augsnes skābumu un atbrīvo lauka barības vielas, lai tās izmantotu augi.

Olas

Ja vistas barībā nebūtu kaļķa olai nebūtu čaumalas.

Leader in Northern Europe

Nordkalk is the leading limestone company in Northern Europe. We deliver essential raw materials to numerous industries, and our solutions contribute to clean air and water as well as productivity of agricultural land.